Jak monitorować aktywność serca podczas treningu?

Bieganie to zarówno sport jak i piękna pasja. W Polsce biegaczy jest coraz więcej. Wszystko to dzięki coraz większej świadomości mieszkańców, dzięki propagowaniu zdrowego styku życia, chęci poprawy swojej kondycji. Każdy powód jest dobry aby zacząć biegać, zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia i ciała.

Niewiele rzeczy jest potrzebne do biegania. Liczą się chęci, a kto ma chęci zawsze znajdzie czas i miejsce. Ważne jest jedynie wygodne obuwie oraz nie krępujący ruchów strój. Na rynku od czasu do czasu pojawiają się nowe gadżety mające uprzyjemnić bieganie. Ich zadaniem jest również uwolnienie biegacza od nadmiernej ilości sprzętów do zabierania ze sobą. Obecnie wystarczy dobre wielofunkcyjne urządzenie zamiast wielu pojedynczych. Z pewnością pulsometr należy do urządzeń przydatnych. Pozwala on monitorować pracę serca podczas treningu. Jest to o tyle ważne, że jeśli zauważymy, że nasz puls niebezpiecznie poszybował w górę można zmniejszyć intensywność treningu. Można go wówczas dostosować w taki sposób, aby utrzymać puls na optymalnym poziomie, na takim w który osiągniemy najwięcej zadowalających efektów. Pulsometr pokazuje na wyświetlaczu ilość uderzeń serca na minutę. Najczęściej korzystają z niego Ci, którzy wykonujążnego rodzaju treningi wytrzymałościowe. Jego wygodna forma i niewielkie rozmiary oraz waga pozwalają bez problemu zabierać do ze sobą na trening. Jeśli decydujemy się na pulsometr w formie czujnika zakładanego najczęściej na pierś, wówczas do niego dołączony jest również odbiornik, który pokazuje otrzymany wynik. Odbiornik można założyć na rękę, bądź czasami nawet na kierownicę roweru czy na rakietę tenisową. Zadaniem czujnika jest przekazanie odczytanego pulsu do odbiornika. Inną formą pulsometru jest taki w formie zegarka zakładanego po prostu na nadgarstek. Jest to bardzo wygodna i popularna forma pulsometru.  Bardzo popularną formą w ostatnim czasie są pulsometry zamknięte w formie zegarka,z dodatkowo innymi wbudowanymi przydatnymi funkcjami. Taki zegarek oprócz pulsometru może mieć również specjalne programy treningowe, wbudowany GPS, ale również wiele innych przydatnych funkcji. Może to być dzienne monitorowanie ilości spalonych kalorii, ale również pokonanego dystansu, ilości zrobionych kroków. Po włączeniu na urządzeniu mobilnym kompatybilnej aplikacji można uzyskać specjalne zestawienia pokazujące aktywności, wykonane treningi. Takie podsumowania pozwalają monitorować czy robimy postępy w treningach czy zwiększyła się wydolność organizmu. Pulsometr połączony z takimi funkcjami jest bardzo przydatnym urządzeniem, tym bardziej że nie waży dużo i nie zajmuje dużo miejsca. Jest wygodny do założenia i nie przeszkadza podczas wykonywania codziennej aktywności czy również podczas intensywnych treningów.

Warto wypróbować takie urządzenie. Nie ma konieczności kupowania od razu urządzeń z górnej półki. Sklepy oferują szeroki przekrój cenowy a w każdym z nich można znaleźć godne uwagi urządzenie.